Laserové značenie

Laserové značenie šetrí náklady, je trvácne a variabilné.

Výrobky sú dohľadateľné počas celej svojej životnosti na rozdiel od etikiet, nástrekov či iných riešení. Sledovanie produktov vo výrobnom procese je výrazne efektívnejšie rovnako i zvyšovanie kvality, znižovanie nákladov a riešenie reklamácií.

Efektívna technológia

Na rozdiel od inkjet technológie ponúka laserové značenie porovnateľne nižšie prevádzkové náklady. Značenie je vyhotovené vo vysokom rozlíšení, výhodné najmä pre veľké série výrobkov. Pri väčšom množstve cenovo efektívne mechanické značenia strácajú efektivitu a cenovú výhodnosť.

Značenie podľa požiadaviek

Označenie výrobku je ľubovoľné, podľa požiadaviek zákazníka. Laser vyznačuje ľubovoľnú grafiku v rozsahu značeného poľa. Najbežnejšie výrobky značíme alfanumerickými znakmi, vektorovou grafikou, 1D a 2D kódmi.

Riešenie na mieru

Navrhujeme riešenia na mieru podľa zadania zákazníka. Od pridania značenia na existujúcu linku alebo modulu až po návrh kompletného systému značenia a stopovania. Typické aplikácie sú selekcia produktov, testovanie, komplexné aplikácie, prepojenie s verifikáciou kódov, manipuláciou (roboty), riadením (PLC/HMI). Poskytujeme podporu pri integrácii a implementácii, záručný aj pozáručný servis.

 • poradenstvo a testovanie vzoriek
 • výpočet návratnosti
 • kompletný návrh aplikácie
 • zákazkové označenie výrobkov – pokiaľ potrebujete označiť malú sériu a nechcete kupovať vlastný laser, kontaktujte nás

Nepretržitá výroba – servisný program

Záleží nám na spokojnosti zákazníkov. Ponúkame možnosť využiť servisné programy EASEOFCARE. Jedná sa o prevenciu, 2 alebo 5 dňová dostupnosť, respektíve okamžitá náhrada nefunkčného zariadenia. Programy EASEOFCARE je možné zakúpiť kedykoľvek.

 

Produkty a riešenia

Vláknové lasery

 • AREX – 10 až 50W, stand-alone / master-slave, kompaktná značiaca hlava. Obľúbený najmä v automotive, elektrotechnickom priemysle, kovovýrobe – kovové náradie a nástroje. Rýchle popisovanie a gravírovanie.
 • AREX MOPA – 20MW, aplikuje nový štandard značenia – dosahuje vyšší kontrast, rozlíšenie a opakovateľnosť. Ultra kompaktná hlava. Využíva sa najmä v elektrotechnickom priemysle a automotive.
 • UNIQ – 15W – Kompaktné prevedenie. Univerzálne použitie.

CO2 lasery

 • EOX – Vhodný najmä pre organické materiály – potravinárstvo, papier, kartón. Aplikácie – balenie, výroba, reklamný priemysel.

Diódové lasery (DPSS)

 • VLASE – Určený na značenie špeciálnych materiálov – polypropylén, termoplasty. Krátke vysokovýkonné pulzy – vhodné najmä pre automotive.
 • ULYXE – Laser pre reklamný priemysel a popisovanie kovov – povrchové značenie. Kompaktné prevedenie.

Software

 • Lighter MARVIS – Spojenie s Matrix čítačkami pre verifikáciu značenia. Unifikované prostredie.
 • AREX MOPA

Aplikácie laserového značenia

Aplikácie laserového značenia sú vhodné okrem automotive a elektronického priemyslu aj pre retail, výrobu, reklamu, transport a logistiku, farmáciu, potravinárstvo a iné druhy priemyslu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ilustračné video z prevádzky 20W vláknového lasera si môžete pozrieť tu:

 

Kontaktujte nás pre návrh aplikácie na tel. čísle +421 910 920 789 alebo prostredníctvom kontaktného formulára.