Laserové značenie batérií a kohútikov

Pri výrobe sanitárnych komponentov a kohútikov sa ako pri jednom z prvých sektorov začalo využívať laserové značenie a  gravírovanie na označenie výrobkov logami, názvami, pričom sú výrobcovia spokojní s kvalitou a trvanlivosťou značenia počas celej životnosti výrobkov. Vďaka dlhodobej spolupráci s výrobcami sú riešenia pre tento sektor na vysokej úrovni z hľadiska produktivity, kvality a výkonu.

Pre dosiahnutie lepšieho estetického výsledku je potrebné dosiahnutie bohatej chromatickej stupnice a zároveň vyhnutie sa odstráneniu vrstvy chrómovania (alebo laku, či farby), ktorou sú výrobky pokryté.

V oboch prípadoch je riešením použitie lasera s krátkymi impulzmi, ktorý sa nedostane príliš hlboko do povrchu značeného materiálu.

MOPA laser

Lasery MOPA disponujú pulzom s trvaním až 4ns. Sú ideálne pre proces tónovania. Ich sila sa prirodzene líši v závislosti na požadovanej produktivite.

RotoMark

V sektore výroby batérií a sanitárnych komponentov je najpredávanejším laserovým značiacim strojom RotoMark. Disponuje otočným rotačným stolom, ktorý umožňuje súčasné nakladanie a značenie výrobkov. Značenie tak môže prebiehať bez prerušovania cyklov.

Návrh značenia

V prípade potreby značenia rôznych typov komponentov jediným laserovým značiacim strojom je najlepším riešením využitie stroja TowerMark.

Potrebujete viac informácií?

Vyplňte kontaktný formulár. Odpovieme ešte dnes.
  Integrácia a rozhranie

  Integrácia s MES / ERP systémami. Podpora PROFIBUS protokolov, PROFINET a PROFIsafe

  Priemysel 4.0

  Interakcia s business databázami pre priemysel 4.0

  Systém videnia

  Automatické centrovanie, verifikácia a klasifikácia 2D kódov, rozpoznávanie OCR

  Laserové systémy​

  Pre každú aplikáciu a integráciu do výrobných reťazcov