Laserové značenie dreva

Pre laserové gravírovanie, značenie a rezanie dreva ponúka LASIT celý rad laserových zariadení. Najpopulárnejšie sú verzie so systémom videnia TTL a Reflex, ktoré sú vyvinuté pre špeciálne aplikácie. Jednoducho identifikujú predmety a časti, na ktorých je potrebné vyhotoviť laserové značenie, rezanie alebo gravírovanie s extrémnou presnosťou.

Na spracovanie dreva sa používa najčastejšie laser FlyCO2. Je extrémne kompaktný, modulárny a dobre integrovateľný do akejkoľvek výrobnej linky. V porovnaní s konvenčnými riešeniami značenia ako atramentová potlač je tento laser viac produktívny a má menšie prevádzkové náklady.

Pri značení laser spôsobuje karbonizáciu dreva, čím povrch pri laserovom značení stmavne. Pri tomto procese sa uvoľňuje uhlík pri štiepení drevených väzieb. Výsledné sfarbenie je od šedej cez modro šedú po čiernu farbu.

Laserové rezacie stroje od LASIT sú ideálne pre rezanie a gravírovanie rôznych hrúbok a kombinácii materiálov v jednom kroku. Laserové rezanie dreva je tým najlepším riešením, ak chcete značiť, či rezať extrémne komplikované výrobky. Pri značení a rezaní laserom sa nevytvárajú triesky.

Potrebujete viac informácií?

Vyplňte kontaktný formulářr Odpovieme ešte dnes.
  Integrácia a rozhranie

  Integrácia s MES / ERP systémami. Podpora PROFIBUS protokolov, PROFINET a PROFIsafe

  Priemysel 4.0

  Interakcia s business databázami pre priemysel 4.0

  Systém videnia

  Automatické centrovanie, verifikácia a klasifikácia 2D kódov, rozpoznávanie OCR

  Laserové systémy​

  Pre každú aplikáciu a integráciu do výrobných reťazcov