Laserové značenie na kovy

Laserové značenie dosahuje najlepšie výsledky na kovoch, vďaka ľahkej diverzifikácii výsledkov.

Vláknové lasery sú najideálnejšou technológiou pre laserové značenie kovov. Vytvárajú extrémne presné laserové značenie, mikro opracovanie či rezanie kovov, zliatin, lakovaných kovových povrchov a kovov s povrchovou úpravou (eloxovaný hliník a podobne.

Lasery sú dostupné vo verzii MOPA (s premenlivým pulzom) aj v štandardnej verzii. Technológia MOPA je obľúbená vďaka kvalite značenia a všestrannosti.

Spĺňa všetky normy a štandardy kvality, výroby, vzhľadu značenia a bezpečnosti pre hydrauliku, automobilový, zdravotnícky priemysel, domáce spotrebiče a doplnky.

Značenie je možné vyhotoviť ako povrchové laserové značenie, hĺbkové laserové gravírovanie a žíhanie.

Laserové značenie povrchov

Značenie je vyhotovené do hĺbky niekoľkých milimetrov. Oproti klasickým gravírkam lasery dávajú do laserového lúča menej energie. Značenie je tak oveľa rýchlejšie, pretože nemusia ísť do hĺbky povrchu. Pri kontakte lúča s povrchom sa značená plocha roztaví, čím sa zároveň zmení drsnosť povrchu. Vyhotovené značenie je permanentné.

Hĺbkové laserové gravírovanie

Počas hĺbkového gravírovania sa na rozdiel od povrchového značenia materiál odparí rádovo v milisekundách. Vytvorí permanentné značenie, ktoré je odolnejšie pri mechanickom namáhaní počas ďalšieho spracovávania (pieskovanie), či používania finálneho produktu.

Žihanie

Počas žíhania sa vyhotovuje značenie lokálnym zahrievaním kovového povrchu laserovým lúčom, čím dochádza k oxidácii povrchu. Počas oxidácie mení povrch farbu väčšinou na čiernu. Značenie môže byť vykonané v rôznych odtieňoch v závislosti od materiálu a teploty, ktorú laser používa.

Pri žíhaní povrchu nedochádza k odstráneniu časti materiálu. Farba sa mení zahrievaním kovu, čo spôsobí oxidáciu. Žíhanie preniká do 20 až 30 um materiálu.

Potrebujete viac informácií?

Vyplňte kontaktný formulár. Odpovieme ešte dnes.