Laserové značenie na organické materiály

Na laserové značenie organických materiálov je najlepšie použiť CO2 laser. Najmä pre laserové značenie na kožu, drevo, papier, sklo. Pri týchto materiáloch YAG lasery nedosahujú očakávané výsledky.

CO2 lasery od výrobcu LASIT sú vhodné pre značenie čiarových kódov, grafiky (logo), alfanumerických znakov na rôzne materiály. Značenie prebieha vo vysokej rýchlosti. Oproti štandardným typom značenia ako tlač je laserové značenie oveľa produktívnejší a spoľahlivejšie.

Laserové gravírovanie na drevo

Pri laserovom gravírovaní dreva je odoberaný materiál len z vrchnej časti do určitej hĺbky. V závislosti od druhu dreva je možné vyhotoviť rôzne odtiene laserového značenia. Na niektorých bude značenie viac farebné, na iných svetlejšie či tmavšie.

Pre značenie dreva je laserové gravírovanie dokonale flexibilné. Na rozdiel od štandardných typov značenia dokáže značiť presne aj najmenšie detaily vo vysokej kvalite a zároveň dodáva drevu nádych prémiovosti a jedinečný vzhľad.

Laserové značenie skla

Pri laserovom značenie skla sa vypaľuje grafika len na povrchu. Vďaka jemnému laserovému lúču možno značiť aj tie najmenšie detaily textov, logá či grafiku vo vysokej kvalite. Laserové značenie skla je populárne v gastronómii, doplnkoch do domácnosti, prezentačných predmetoch. Dôležité je aj pre personalizáciu výrobkov, využíva sa na značenie sklenených fliaš pre liehoviny.

laserove-gravirovani-koze.jpg

Laserové gravírovanie kože

Laserové gravírovanie na kožu je najobľúbenejší spôsob značenia, vďaka odolnosti materiálu a peknému kontrastu. Lasery sú vhodné pre značenie pravej kože aj koženky. V rámci značenia je možné značiť logá, grafiku, vzory, alfanumerické znaky. Značenie je extrémne presné a dokáže značiť vo veľkom rozlíšení aj malé detaily bez poškodenia materiálu.

V praxi je laser obľúbený najmä pri označovaní výrobkov logom, či na vzory pri gravírovaní náramkov, topánok, peňaženiek, obálok na knihy a iných doplnkov.

Potrebujete viac informácií?

Vyplňte kontaktný formulár. Odpovieme ešte dnes.