Laserové značenie na plasty

Pre značenie plastov sa najčastejšie využívajú UV lasery, lasery so zeleným lúčom FlyPeak a tradičné lasery so zeleným svetlom a zdrojom z optických vlákien. Pre väčšinu aplikácií je vhodný laser s technológiou MOPA. Tento laser disponuje variabilným pulzom, vďaka čomu je možné dosiahnuť maximum výkonu v najťažších aplikáciách.

Vďaka moderným technológiám použitým v laseroch LASIT možno značiť všetky typy plastov, napriek odlišným reakciám plastov na laser.

Lasery pre značenie plastov

Pre značenie plastov sú najobľúbenejšie UV lasery rady FlyPeak s tradičným zeleným svetlom so zdrojom optických vlákien. Pre väčšinu aplikácií odporúčame využívať MOPA laser s variabilným impulzom. Dokáže poskytnúť maximálny výkon v najťažších aplikáciách.

Najbežnejším procesom laserového značenia na plasty je karbonizácia, zmena farby, penenie a gravírovanie.

Značenie plastov

Ako prvý prístup k overeniu účinku značenia na nový plastový materiál odporúčame konfiguráciu:

Vysoká rýchlosť (900 – 1 200 mm / s)

Nízka frekvencia (10 – 20 kHz)

Nízky priemerný výkon (30-60%)

Vo väčšine prípadov môže byť príliš prehnaná konfigurácia pri značení kontraproduktívna a môže znížiť výsledný kontrast, preto je lepšie začať s 1 opakovaním a postupne ju zvyšovať.

Potrebujete viac informácií?

Vyplňte kontaktný formulár. Odpovieme ešte dnes.
  Biely plast ABS

  Pokiaľ nie je biely ABS plast aditivovaný, je na jeho značenie veľmi efektívny infračervený vláknový laser FiberFly a zelený laser FlyAir Green Wave a absolútne dokonalý je UV laser FlyUV. FlyUV vytvára fotochemickú reakciu plastu, čím sa dosahuje vysoký a nezmazateľný kontrast, pričom povrch plastu ostáva na dotyk hladký.

   

  Čierny plast PA66 GF 30

  Dobrý kontrast je možné dosiahnuť pomocou laseru Infrared FiberFly. Pre zvýšenie kontrastu odporúčame verziu MOPA. 

  Čierny plast POM C

  Dobrý kontrast je možné dosiahnuť pomocou laseru Infrared FiberFly. Pre zvýšenie kontrastu odporúčame verziu MOPA.