Laserové značenie nástrojov

Odvetvie výroby nástrojov je jedným z prvých, ktoré začalo využívať laserové značenie pre značenie loga, identifikátorov pre sledovanie výrobkov a rozmerových či funkčných dát.

Kvôli funkčnosti nesmie laserové značenie odoberať veľké množstvo materiálu z nástroja, má byť zároveň dobré viditeľné a nehmatateľné, malo by mať čiernu, výraznú farbu. Dôležitá je zároveň verifikácia značenia, najmä s rastúcou hodnotou nástrojov.

LASIT sa špecializuje na označovanie všetkých typov nástrojov. Najčastejšie ide o frézy, vrtáky, čepele do cirkulára, rezacie kotúče, čepele pre pásové píly a iné.

Spoločnosť LASIT začala prvú spoluprácu s výrobcom ISCAR už v 90. rokoch. Vďaka tomu má výrobca laserového značenia  v tejto oblasti veľké skúsenosti. Z nich ťaží pri tvorbe až 27 rôznych laserových systémov pre odvetvie značenia nástrojov. Sú používané známymi výrobcami po celom svete.

Potrebujete viac informácií?

Vyplňte kontaktný formulár. Odpovieme ešte dnes.
  Integrácia a rozhranie

  Integrácia s MES / ERP systémami. Podpora PROFIBUS protokolov, PROFINET a PROFIsafe

  Priemysel 4.0

  Interakcia s business databázami pre priemysel 4.0

  Systém videnia

  Automatické centrovanie, verifikácia a klasifikácia 2D kódov, rozpoznávanie OCR

  Laserové systémy​

  Pre každú aplikáciu a integráciu do výrobných reťazcov

  Najpredávanejšie laserový značkovač vo svojej kategórii vďaka svojej konkurencieschopnej cene a veľkej univerzálnosti, pokiaľ ide o laserové značenie komponentov a integráciu.

  Ideálne pre tých, ktorí chcú značiť laserov 350 alebo viac komponentov denne s extrémnou presnosťou zaistenou kvalitnými komponentami a robustnou konštrukciou.

  Otočný stôl tohto stroja je ideálny pre tých, ktorí chcú laserom označovať súčiastky podobného tvaru a za chodu stroja zároveň dokladať ďalšie, čím sa zdvojnásobuje produktivita.