Laserové značenie pre hydrauliku

V hydraulike je potrebné značiť rôzne druhy výrobkov, preto je vyhotovené značenie rôzne. Využíva sa priame značenie na súčiastky, laserové značenie na štítky, ktoré sú upevňované na výrobky a zariadenia.

Hlavnou požiadavkou je sledovateľnosť súčiastok a zároveň vysoká produktivita. Kvôli tomu spoločnosť LASIT vytvorila dôkladným výskumom niekoľko riešení, ktoré zaručujú vysokú kvalitu značenia 2D kódov a vnášajú do procesov pokročilú automatizáciu vďaka softvérovému rozhraniu s databázou zákazníka.

Detailné značenie

Pri laserovom značení malých filtrov a ventilov je potrebné, aby laser vedel značiť po obvode oblúka a zároveň podporoval automatické centrovanie značenia. Riešením môže byť dlhá ohnisková vzdialenosť s objektívom s plochým poľom alebo 3-osá hlava pre prispôsobovanie ohniskovej vzdialenosti.

Značenie na štítky

Pri výrobe ventilov, čerpadiel a filtrov, ktoré sú príliš veľké a objemné na to, aby sa s nimi dalo manipulovať je požadované laserové značenie na štítky. Pre splnenie požiadaviek na produktivitu vytvorila spoločnosť LASIT niekoľko riešení vrátane laserového značiaceho stroja FlyLabel, ktorý je schopný spolupracovať až so 4 nakladačmi súčiastok, pričom má každý kapacitu až 400 štítkov.

Potrebujete viac informácií?

Vyplňte kontaktný formulár. Odpovieme ešte dnes.
  Výhody laserového značenia LASIT pre hydrauliku

  Hydraulika patrí k odvetviam, ktorému venuje spoločnosť LASIT najviac priestoru v rámci vývoja. Preto ponúka vyspelé riešenia, ktoré pokrývajú rastúci dopyt zo strany trhu, kvôli nedostatku konkurencieschopnosti firiem, vyvíjajúcich značenie pre tento sektor. Pokrýva tak všetky požiadavky, ktoré vznikajú.

  Za posledných 15 rokov získala spoločnosť LASIT pri vývoji zariadení pre tento sektor veľa skúseností. Pre značenie štítkov navrhla 5 rôznych laserových značiacich systémov, ktoré sú určené výhradne len na tento druh aplikácie. Dodáva ich viac ako 500 výrobcom.

  Laserový značiaci stroj FlyLabel je vyrobený pre aplikáciu štítkov Pick and Place. Využíva systém vákuového gravírovania, čím sa predchádza poškriabaniu štítkov a eliminuje riziko ďalšieho mechanického poškodenia v dôsledku kontaktu medzi značenými komponentami (čo bohužiaľ nastáva pri vykladacích systémoch iných výrobcov).

  Pre priame značenie súčiastok vytvoril LASIT niekoľko laserových značiacich strojov s rotačným stolom. Umožňujú súčasné značenie a nakladanie súčiastok, čím výrazne zvyšujú produktivitu. Sú ideálne pre objemy značenie nad 200 výrobkov denne.

  Pre značenie niekoľkých rôznych komponentov značených jediným univerzálnym laserových strojom vytvoril LASIT značiaci stroj TowerMark. Značenie je možné konfigurovať prostredníctvom rôznych doplnkov, podľa vašich potrieb.

  Ďalšou zo špecializácii je tvorba softvéru na mieru, pre plnenie konkrétnych požiadaviek zákazníka. Cieľom je uľahčenie procesu zhotovenia značenie a pokročilá automatizácia podľa zadaných požiadaviek.

  Integrácia a rozhranie

  Integrácia s MES / ERP systémami. Podpora PROFIBUS protokolov, PROFINET a PROFIsafe

  Priemysel 4.0

  Interakcia s business databázami pre priemysel 4.0

  Systém videnia

  Automatické centrovanie, verifikácia a klasifikácia 2D kódov, rozpoznávanie OCR

  Laserové systémy​

  Pre každú aplikáciu a integráciu do výrobných reťazcov