Laserové značenie v zbrojárskom priemysle

Vo vojenskom priemysle je zo zákona vyžadovaná sledovateľnosť a identifikácia, na tento účel sa využíva laserové gravírovanie. Povinnosťou je označenie logom a sériovým číslom.

Na hĺbkové gravírovanie a značenie povrchu s perfektnou výslednou povrchovou úpravou značenia sa využívajú vláknové lasery s variabilným pulzom (MOPA). Preto nachádzajú v zbrojárstve široké použitie. Vďaka laserovému gravírovaniu je značenie trvalé a v skvelej kvalite bez ohľadu na materiál. Napriek tomu dosahuje najlepšie výsledky na oceli a hliníku (lakovanom alebo eloxovanom).

Výhody laserového značenia v zbrojárskom priemysle

Softvér

Náš softvér FlyCAD generuje všetky typy kódov a logá pre sledovateľnosť, dokonca ich importuje do vektorového formátu. Zadávatelia môžu jednoducho spracovávať rôzne logá, kódy a rozloženia.

MOPA laser

Okrem všetkých výhod štandardného vláknového laseru táto technológia (MOPA) vďaka úpravám impulzu dosahuje lepšiu estetiku a kvalitu log a dekorácií.

Potrebujete viac informácií?

Vyplňte kontaktný formulár. Odpovieme ešte dnes.
  Výkonný odsávací systém

  laserove-znacenie-vykonny-odsavaci-system

  Pri laserovom gravírovaní vzniká prach. Preto musí byť zabezpečený vhodný filtračný systém. Spoločnosť LASIT tento systém vytvorila interne a upravila na mieru na základe viac ako 30 ročných skúseností v laserovom značení.

  Systém videnia pre 2D a OCR kódy

  laserove-znacenie-system-videnia-2d-ocr-kody

  Špecializujeme sa na integráciu systémov, ktoré kontrolujú kvalitu alfanumerických kódov (OCR) alebo dvojrozmerných kódov (QR/DMC). Všetky laserové značkovače LASIT môžu byť integrované do jedného alebo druhého systému, i do oboch súčasne.

  Os W s motorizovaným koníkom

  laserove-znacenie-os-w-motorizovany-konik

  Na laserové značenie dlhých a valcových predmetov, ako sú predovšetkým pušky, LASIT vyvinul rotačný systém s motorizovaným koníkom, ktorý dokáže pri otáčaní značiť ťažšie predmety.

  Riešenia laserového značenia pre zbrojárstvo