Laserové značenie

Laserové značenie šetrí náklady, je trvácne a variabilné.

Výrobky sú dohľadateľné počas celej svojej životnosti na rozdiel od etikiet, nástrekov či iných riešení. Sledovanie produktov vo výrobnom procese je výrazne efektívnejšie rovnako i zvyšovanie kvality, znižovanie nákladov a riešenie reklamácií.

Na rozdiel od inkjet technológie ponúka laserové značenie porovnateľne nižšie prevádzkové náklady. Značenie je vyhotovené vo vysokom rozlíšení, výhodné najmä pre veľké série výrobkov. Pri väčšom množstve cenovo efektívne mechanické značenia strácajú efektivitu a cenovú výhodnosť.

 

Výhody laserového značenia

Nízke prevádzkové náklady

Značenie laserom nevyžaduje žiadne náplne a spotrebný materiál ako napríklad inkjet technológia. Životnosť laserových trubíc je viac ako 50 000 hodín. To zaručuje dlhodobo bezproblémovú prevádzku s vysokou efektivitou a rýchlu návratnosť.

Permanentné značenie

Výrobky sú označené trvalo. Značka je nezmazateľná, preto sú dohľadateľné počas celej svojej životnosti na rozdiel od etikiet, nástrekov či iného priemyselného značenia. Sledovanie produktov vo výrobnom procese je výrazne efektívnejšie. Zvyšuje produktivitu, urýchľuje riešenie reklamácií, šetrí náklady.

Rýchlosť značenia

Laserový lúč vypaľuje znaky rádovo v mikrosekundách. Rýchla odozva prospieva plynulosti výroby.

Vysoká presnosť a rozlíšenie

Značenie je vyhotovené vo vysokom rozlíšení. Čitateľne vytvorí značenie rádovo v desatinách milimetrov. Vzhľad je profesionálny. Dosahuje najvyššiu efektivitu v porovnaní napríklad s mikroúderom (veľkosť značenia rádovo v mm).

Značí všetky materiály

Tento druh priemyselného značenia je univerzálny. V závislosti od konkrétneho typu lasera značí kovy, eloxované kovy, organické materiály, plasty, termoplasty, citlivé materiály, keramiku, sklo, papier, kartón, tenké materiály, fólie, materiály s povlakom, lakované materiály, špeciálne nástroje.

Dynamickosť

Vhodné pre dynamické i statické aplikácie. Integrácia je možná ako stand-alone alebo ako súčasť výrobnej linky. Umožňuje značenie výrobkov v pohybe.

Zmena druhu značenia je nenáročná. Prevedie sa jednoduchou zmenou konfigurácie.

Laserové gravírovacie stroje

Laserový systém Lasit minimark

Priemerná produktivita

Kompaktné a flexibilné laserové gravírovacie stroje. Sú dokonale variabilné - môžu byť vybavené rôznymi typmi laserov podľa materiálu predmetov ktoré budete značiť. Dostupné sú prevedenia pre samostatné umiestnenie i na stôl.

Laserový gravírovací stroj TowerMark L

Stredná produktivita

Stroje vybavené väčším počtom motorizovaných osí a pneumatickými dverami pre vysokú úroveň automatizácie. Vhodné pre značenie nadrozmerných predmetov i série výrobkov umiestnených v paletách.

lasit-rotomark-x

Vysoká produktivita

Laserové gravírovačky pre komplexné značenie komplikovaných súčiastok. Ponúkajú vysokú úroveň automatizácie vďaka rotačnému stolu. Podporujú súčasné značenie i nakladanie súčiastok (manuálne i robotizované).

Laserové značenie Datalogic

Laser Datalogic AREX

Datalogic AREX

Kompaktný vláknový laser vyvinutý pre vysoko rýchlostné značenie súčiastok - DPM (direct part marking). Určený pre automotive a elektrotechnický priemysel. Značenie a gravírovanie plastov, kovov, špeciálna kovovýroba, nástroje a náradie.

Laser Datalogic AREX MOPA

Datalogic AREX MOPA

Vysoko kontrastný vláknový laser pre značenie s vysokým rozlíšením. Značenie PCB a DPS, živice, termoplastov, plastov, kovov, hĺbkové gravírovanie. Vhodný pre plastikársky priemysel, špeciálnu kovovýrobu, elektroniku a automotive.

Datalogic UNIQ

Univerzálny vláknový laser v ALL IN ONE prevedení so zabudovaným kontrolérom, krytie IP54. Vhodný pre automotive, elektroniku, lekárenský, baliarenský a obalový priemysel. Značí plasty, kov, PCB a DPS (dosky plošných spojov).

Datalogic VLASE

Diódový laser pre značenie materiálov citlivých na teplo a termoplastov. Priame značenie súčiastok (DPM), cold marking, automobilový a letecký priemysel. Efektívne značí materiály s povlakom, polyméry, termoplasty, vysoko odrazivé materiály (meď, zlato), sklo, kremík.

Datalogic EOX

CO2 laser určený pre značenie nekovových výrobkov a obalov. Extrémne nízke prevádzkové náklady, rýchla návratnosť. Značenie organických materiálov, kartón, kov, drevo, plast, lepenka, farebný a eloxovaný kov, lakované materiály.

Datalogic ULYXE

Diódový laser (DPSS) s najlepším pomerom cena - výkon na trhu. Vysoká efektivita, rýchle značenie, nezanecháva nežiadúce stopy. Vhodný pre zdravotnícky, reklamný priemysel, automotive, elektroniku, nástrojárstvo. Vhodný na značenie plastov, štítkov, nástrojov, chirurgickej ocele.

Aplikácie laserového značenia

Intuitívny softvér

Pre ovládanie priemyselných laserov Datalogic a návrh značenia je dodávaný softvér Datalogic Lighter Marvis. Ovláda sa jednoducho vďaka intuitívnemu grafickému rozhraniu. Zahŕňa inline validáciu sledovacích kódov. Najčastejšie využívanými sledovacími kódmi sú alfanumerické znaky, EAN, 1D a 2D, QR, matrix kódy. Podporuje prácu s ľubovoľnou vektorovou grafikou a formátmi DXF, DWG, PLT, SVG, AI, PDF, BMP, GIF, TIF a iné. 

Servisný program - „Nepretržitá výroba“​

Záleží nám na spokojnosti našich zákazníkov. Ponúkame Vám možnosť využiť servisné programy EASEOFCARE. Jedná sa o prevenciu, 2 alebo 5 dňová dostupnosť, respektíve okamžitá náhrada nefunkčného zariadenia. Programy EASEOFCARE je možné zakúpiť kedykoľvek.

Navrhneme pre Vás riešenie na mieru

Riešenia a aplikácie na mieru navrhujeme podľa Vašich požiadaviek. Zhotovujeme aplikácie od pridania značenia na existujúcu linku alebo modulu až po návrh kompletného systému priemyselného značenia a stopovania. Typické aplikácie sú selekcia produktov, testovanie, komplexné aplikácie, prepojenie s verifikáciou kódov, manipuláciou (roboty), riadením (PLC/HMI). 

Poskytujeme podporu pri integrácii a implementácii, záručný aj pozáručný servis.

  • poradenstvo a testovanie vzoriek
  • výpočet návratnosti
  • kompletný návrh aplikácie
  • zákazkové označenie výrobkov – pokiaľ potrebujete označiť malú sériu a nechcete kupovať vlastný laser, kontaktujte nás

Kontaktný formulár

Kontaktujte nás so svojou požiadavkou vyplnením kontaktného formulára.

Na základe poskytnutých údajov Vás kontaktujeme a vypracujeme cenovú ponuku. Poskytneme Vám odborné poradenstvo pri výbere produktov a riešení vhodných pre riešenie Vašich požiadaviek.    Ukážka aplikácie laserového značenia