Laserové značenie na liate súčiastky

Našim zákazníkom zo zlievarenského sektoru sme sa rozhodli poskytnúť jedinečný zážitok z laserového gravírovania.

V máji otvorí výrobca LASIT svojej dielne, aby ste videli, ako sa laserom gravírujú liate komponenty.

Táto trojdňová udalosť bude ako virtuálne osobné stretnutie medzi vami a jedným zo špecialistov na laserové značenie a špecializovaným laserovým technikom. Týmto spôsobom môžete vyriešiť svoje pochybnosti a dozvedieť sa viac.

Navyše môžete položiť akúkoľvek otázku týkajúcu sa laserom gravírovaných odliatkov alebo ako získať trvalé značenie. Zistíte, ako neohroziť výsledky laserového gravírovania pri invazívnych procesoch, ako je pieskovanie a brokovanie.

Zostaňte v kontakte a buďte vždy v obraze so spoločnosťou LASIT.

Spoločnosť LASIT vám pošle e-mailom pokyny, ako si rezervovať virtuálnu návštevu v dielni laserového gravírovania. Okrem toho budete mať možnosť čítať obsah súvisiaci so zlievárňami týždeň pred akciou.

Aké sú výhody registrácie?

Ak pracujete v zlievarenstve, nemôžete si nechať ujsť žiadnu z vecí, ktoré sa stanú pred májovú akciou.

Prvá udalosť pre registrovaných ľudí je venovaná laserovému gravírovaniu na účely sledovateľnosti a 2D kódov.

Pozrite sa na Youtube kanál LASIT! Spoločnosť pripravila sériu videí o laserovom gravírovaní tlakovo liatych komponentov. Hľadajte 1-minútové videá laserového značenia na YouTube. Každý týždeň zverejňujeme nové video o komponentoch.

Tieto 1-minútové videá obsahujú dôležité informácie a predstavujú udalosť, ktorá sa uskutoční v máji. Mario Palmieri, expert na laserové aplikácie, sa bude zaoberať nasledujúcimi témami:

Ak sa zaregistrujete, vyššie uvedené materiály obdržíte pred akciou, aj keď sa nebudete môcť zúčastniť.

Pri registrácii sa môžete rozhodnúť, či sa budete zúčastňovať alebo si užívať obsah, ktorý ste dostali e-mailom. Obsah bude vždy k dispozícii, takže si ho môžete prečítať kedykoľvek budete chcieť.

Na čo ešete čakáte? Prvé video o sledovateľnosti a 2D kódoch je už online!

Laserové gravírovanie na liate súčiastky

Pred niekoľkými rokmi bolo laserové značenie nedokončených súčiastok, keď boli práve mimo matricu, nemožné kvôli strate kvality spôsobenej následným spracovaním.

Stalo sa to väčšinou na kódoch DataMatrix. Dnes vďaka vysoko výkonným laserom a optimálnym technickým parametrom môžeme zabezpečiť úplnú sledovateľnosť značením komponentov bezprostredne potom, čo vyjdú z matrice. Týmto spôsobom sú kódy DataMatrix vždy čitateľné aj po invazívnych procesoch, ako je pieskovanie a brokovanie.

V LASIT vyvinuli rôzne samostatné a automatizované riešenia prostredníctvom in-line integrácie laserov.

Medzi tieto riešenia patrí: 24 systémov – vyvinutých za posledných desať rokov – ktoré umožňujú nakladanie a vykladanie počas obrábania; 5 špeciálnych staníc, ktoré majú byť integrované do automatizovaných celkov, ktorých silnou stránkou je produktivita vyplývajúca z kolaborácie s robotmi.

Laserové gravírovanie pred pieskovaním

Odlievané komponenty prechádzajú rôznymi procesmi, ako je pieskovanie a brokovanie, ktoré sú nevyhnutné, ale napriek tomu invazívne, pretože sa riskuje nečitateľnosť kódu DataMatrix.

V LASIT vyvinuli stratégiu, ktorá zabráni tomu, aby sa kód DataMatrix stal po rôznych procesoch nečitateľným. Podarilo sa to vďaka hlbokému rytiu, špecifickým parametrom a tvarom pre tlakovo liate komponenty. Najpoužívanejšie sú lasery 100 W, 200 W alebo 300 W, pretože zaisťujú extrémnu rýchlosť.